Jak zabezpieczyć stolik szklany?

Niektóre meble są niestety bardziej wymagające od innych, ale ich piękno potrafi przewyższyć wszystkie niedogodności. Doskonałym tego przykładem jest stolik szklany. Choć piękny, wydaje się niestety mało praktyczny, dlatego też wiele osób tuż po jego zakupie zaczyna rozważać opcję, by czymś go jeszcze zabezpieczyć. A jest na to kilka fajnych sposobów. Oto te najlepsze i najczęściej wykorzystywane.

Na pierwszy ogień idą tradycyjne podkładki i maty. Wszyscy je znają i wszyscy z nich czasami korzystają, bo idealnie zabezpieczają one meble przed kontaktem z wysokimi i niskimi temperaturami. Raczej nikt nie odważyłby się położyć filiżanki z gorącą kawą bezpośrednio na blacie. Zanim trafi ona na stół, trzeba ułożyć na nim podkładkę, a dopiero potem już na niej postawić naczynie z naparem. Tego rodzaju elementy zabezpieczające mogą też upiększać meble i uzupełniać całe aranżacje wnętrz. Nie muszą być wcale proste czy jednokolorowe. Nowoczesne podkładki pokrywa się fantazyjnymi wzorami i motywami – niektóre z nich są tworzone przez znanych na całym świecie artystów i projektantów, dlatego potrafią kosztować majątek.

Inna opcja to specjalistyczne folie do szyb. Nakleja się je na powierzchnię szklanego blatu i tym sposobem pokrywa się go jeszcze jedną warstwą zabezpieczającą. Mata ochroni stoli szklany przed mechanicznym uszkodzeniami, jednak główną jej funkcją jest dbanie o czystość mebla. Jeżeli któryś z domowników przez przypadek wyleje kawę, nie zabrudzi ona stołu, bo trafi wyłącznie na matę. A maty tworzone są w taki sposób, by można było łatwo ścierać z nich wszelkie zabrudzenia. Czasami wystarczy przetrzeć je mokrą gąbką, a plama błyskawicznie znika. W razie gdyby doszło natomiast do trwałego zabrudzenia, taką matę można po prostu wymienić na coś nowego – a na szczęście nie jest to jakiś drogi produkt.

Schody drewniane Bydgoszcz

Wbrew pozorom nawet szklane meble mogą okazać się bardzo praktyczne w użyciu, o ile człowiek nauczy się z nimi obchodzić. Wymaga to pewnej wprawy, ale wszystko jest do zrobienia. Dwa opisane wyżej sposoby na zabezpieczanie szklanych blatów są natomiast tak łatwe w zastosowaniu, że nikt nie powinien mieć z nimi trudności.

This entry was posted in Dom, Dom i ogród and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *