Witaminy – w jaki sposób je przechowywać

Istnieją dwa główne rodzaje witamin, witaminy rozpuszczalne w wodzie i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, a sposób, w który organizm przechowuje bądź nie gromadzi witamin pobranych z pożywienia, zależy od tego, jaki toż jest typ. Organizm nie może magazynować witamin rozpuszczalnych w wodzie, co oznacza, iż ​​dana osoba musi codziennie uzupełniać spożycie witamin rozpuszczalnych w wodzie. Osiem witamin z grupy B oraz witamina C to witaminy rozpuszczalne w wodzie oraz organizm nie może magazynować zawartości tych witamin.

Nie idzie po prostu o to, że organizm nie może przechowywać witamin rozpuszczalnych w wodzie, ale także witaminy rozpuszczalne w wodzie są łatwo niszczone przez niewłaściwe przechowywanie, obchodzenie się lub gotowanie żywności zawierającej te witaminy. W szczególności istotne jest, aby nie przegotować warzyw przez gotowanie, albowiem witaminy rozpuszczalne w wodzie są z nich wypłukiwane, ale brak możliwości przechowywania witamin rozpuszczalnych w wodzie można przezwyciężyć przez lekkie gotowanie lub gotowanie na parze i użycie wody z tego warzywa ugotowano sosy i sosy. Ponieważ organizm nie może przechowywać witaminy C bądź innych witamin rozpuszczalnych w wodzie, znaczące jest, żeby jeść zbilansowaną dietę z co najmniej 5 porcjami owoców oraz warzyw, ażeby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość witamin do zastosowania w razie potrzeby, a kobieta nie cierpi. z niedoboru witamin spowodowanego niezdolnością organizmu do magazynowania zawartości witamin.

Z drugiej strony organizm może przechowywać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Ciało będzie przechowywać zawartość witamin w celach tłuszczowych, by można je było zastosować w razie potrzeby, a osoba nie musi jeść tak wielu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach tak niejednokrotnie, jak posiada toż miejsce w przypadku witamin rozpuszczalnych w wodzie. Komórki tłuszczowe przechowują witaminy A, D, E i K, ponieważ są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.


https://wkladki-ortopedyczne-krakow.pl/cennik/


Istotne jest także prawidłowe przechowywanie suplementów witaminowych, by nie osłabić ich dobroczynnych właściwości. Najlepszym sposobem przechowywania suplementów witaminowych jest pojemnik z zakręcaną pokrywą i składanie go w suchym miejscu. Przechowując suplementy witaminowe, ważne jest także, by sprawdzić, albo nie były przechowywane dłużej niż data przydatności do spożycia. Nie można zagwarantować zawartości witamin w suplementach, jeśli przechowujesz tabletki witaminowe po upływie czasu ich przydatności do spożycia.

This entry was posted in Zdrowie and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *