Zdrowie skóry wymaga prawidłowego odżywiania

Wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej. Zdrowa skóra sprawia, iż ​​wyglądamy młodziej i czujemy się piękniejsi. Oprócz kosmetycznych zalet zdrowej skóry należy wziąć pod uwagę inne korzyści zdrowotne. Nasza skóra została zaprojektowana jako bariera ochronna, która powstrzyma bakterie, wirusy i inne zanieczyszczenia przed dostaniem się do organizmu.

Zdrowe odżywianie to niesamowity sposób na zachowanie zdrowej skóry, ale dodawanie witamin i suplementów mineralnych działa jak ubezpieczenie.

Zajrzyj:Skleroterapia Wrocław

Wolnorodnikowe uszkodzenia występują w skórze, tak jak w jakiejkolwiek innej części naszego ciała. Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, C i E, są niezbędne w zapobieganiu tym uszkodzeniom.

Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, witamina C i witamina E, są istotne dla zdrowej skóry, albowiem to teraz te witaminy są odpowiedzialne za kontrolowanie szkód, które wytwarzają wolne rodniki, produkty uboczne wytwarzania energii w organizmie i zanieczyszczenia środowiska. . Te wolne rodniki uszkadzają kolagen i elastynę, które są włóknami podtrzymującymi skórę. W miarę jak wchodzi do tego uszkodzenia, pojawiają się zmarszczki i brak młodzieńczej elastyczności. Witamina C jest nieodzowna w produkcji kolagenu, dzięki czemu jest nieodzowna dla wyglądu skóry oraz jej funkcji. Ostatnie badania wykazały nawet, iż połączenie witamin C i E może pomóc w naprawie skóry uszkodzonej przez słońce.

This entry was posted in Zdrowie and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *