Biżuteria z białego złota

Biżuteria z białego złota może u niektórych osób wywoływać reakcje alergiczne. Wynika to z faktu, iż większość biżuterii z białego złota jest wytwarzana przy użyciu stopów zawierających nikiel jako środek wybielający, a odsetek populacji jest uczulony na nikiel. W przypadku tych osób kontakt z niklem może powodować problemy dermatologiczne, od łagodnej wysypki skórnej po poważne otwarte rany i trwałe blizny. W Europie istnieją przepisy regulujące stosowanie niklu w biżuterii. Europejskie prawo znane jest jako „Dyrektywa niklowa” i jest, iż żaden nikiel nie że być traktowany w materiale, który wybiera się w otwartej ranie, np. Po przekłuciu, do czasu całkowitego wygojenia.

Co powinien zrobić kupujący biżuterię w obliczu tych informacji? Przede wszystkim odpręż się, większość ludzi nie ma silnych reakcji na nikiel. A jubilerzy zaczynają używać stopów zawierających mniej niklu do tworzenia biżuterii z białego złota.

Wejdź na stronę: lombard Konin

Niektóre bezniklowe stopy białego złota zostały pierwotnie opracowane w latach dwudziestych XX wieku przy użyciu palladu jako głównego środka wybielającego. Pallad należy do platynowej grupy metali. Jest metalem o barwie stalowobiałej, nie matowieje na powietrzu, jest najmniej gęstym i najniższym stopniem metali z grupy platynowców. Pallad posiada znacznie dobrą odporność na korozję i matowienie oraz dobrze miesza się ze złotem, oferując prawie całkowitą homogenizację w pełnej gamie kompozycji złota i palladu. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż jest toż odpowiedni wybór do produkcji biżuterii z białego złota. Daje też stopy o doskonałych właściwościach mechanicznych przewyższających pod wieloma względami nikiel-białe, które mogą być złożone w obróbce i zawierają kieszenie ze złota i niklu, albowiem te dwa metale nie lubią się mieszać. Biżuteria wykonana ze stopu palladu / złota nie wywołuje reakcji alergicznych.

Możesz zapytać: „Jeśli pallad jest o mnóstwo lepszy od niklu do produkcji białego złota, dlaczego nie wszyscy jubilerzy go używają?” Odpowiedź brzmi: koszt. Pallad jest trochę droższy w użyciu. Cena uncji palladu wynosi obecnie około 300 dolarów, a konsumenci nie lubią płacić wyższych cen za to, co robi się być owym samym produktem jubilerskim. Wszelako kiedy ludzie poznają fakty dotyczące białego niklu i zagrożeń alergicznych, jakie on stwarza, wielu jest gotowych zapłacić nieco więcej.

Innym białym metalem na horyzoncie jest 950 Palladium. Niektórzy producenci biżuterii wytwarzają produkty z nowych stopów palladu, które można odlewać w biżuterię. To atrakcyjny metal, albowiem ma jasny biały kolor, ogromnie odpowiedni do platyny, ale posiada bardzo niższą cenę. Jest wciąż stosunkowo nowy, więc jubilerzy wciąż rozwijają się, jak prawidłowo pracować z tym metalem. Miej natomiast oczy szeroko otwarte, albowiem wkrótce zobaczysz więcej owego artykułu.

This entry was posted in Biznes and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *