Moda

Moda kołem się toczy, to naturalne. Style pojawiają się, nikną i powtórnie powracają po kilku latach.

Siódma dekada zeszłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony powróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ponownie ostatnio tu i ówdzie widać ów krój.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były bardzo opięte i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu nazywanego slim, charakteryzującego się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego wieku modne były nader szerokie marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Owa tendencja powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znowu widać ten styl.

https://dantex-moda.pl

 

This entry was posted in Miejsca. Bookmark the permalink.